Дюрант избухва в OT, води Сънс до победа със 117-107 над Нъгетс, след като взривиха преднина от 22 точки
AP News | 2024-03-06 | 08:00:09

ДЕНВЪР (AP) — Кевин Дюрант вкара 35 точки, включително осем в продълженията, а Финикс Сънс с малко играчи се върна след като взривиха преднина от 22 точки през второто полувреме, за да победят Денвър Нъгетс със 117-107 във вторник вечерта.

След като вкараха само 12 точки през четвъртата четвърт, Сънс изригнаха за 15 в OT, водени от Дюрант и Брадли Бийл, който имаше пет от своите 16 в допълнителния период.

Грейсън Алън вкара осем тройки и вкара 28 точки, за да помогне на Слънцата да се свалят от два мача.

Изоставайки 77-55 в началото на третия, Денвър се завърна яростно, за да превърне това, което изглеждаше като поражение, в трилър. Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара тройка при оставащ 1:30, последвана от кош на Джамал Мъри за 102-99.

Дюрант изравни с първата си тройка за вечерта, а Никола Йокич пропусна удар в последната секунда, за да изпрати мача в продължения.

Мъри завърши с 28 точки, докато Йокич добави 25 точки, 16 борби и пет асистенции, докато Нъгетс спряха своята серия от шест победи.

Алън вкара осем поредни тройки, но пропусна последните си четири, след като Нъгетс поставиха Колдуел-Поуп на него като основен защитник.

Юсуф Нуркич направи фаул при оставащи 2:28, докато се опитваше да овладее Йокич. Нуркич имаше 12 борби на мач, след като грабна рекордните за франчайза 31 борда срещу Оклахома Сити.

Слънцата липсваха Девин Букър (изкълчен глезен), Насир Литъл (коляно), Деймиън Лий (операция на менискус) и Джош Окоги (разтежение на корема).

Това беше голяма победа за Слънцата, които са на шесто място и се колебаят близо до участие в турнира за игра.

Изоставайки 43-36 през втората четвърт, Слънцата продължиха напред пробег 29-5, за да отворите удобна възглавница преди полувремето. Преднината нарасна до 22 точки в началото на третата преди яростния скок на Денвър.

Йокич добави към резюмето си да прави невероятни удари, когато направи обрат, 26 фута, за да завърши първата четвърт. Неговият удар – наречен „Сомборското разбъркване“ – енергизира публиката и завърши една четвърт, в която отборите бяха комбинирани 11 от 17 от диапазон за 3 точки.

Това беше вторият мач между Нъгетс и Сънс този сезон, но нищо подобно на победата на Денвър със 119-111 на 1 декември във Финикс. В това състезание Сънс бяха без Букър, Деймиън Лий и Бийл, докато Нъгетс липсваха Мъри.

Слънца: Домакин Торонто в четвъртък вечер.

Нъгетс: домакин на Бостън в четвъртък вечер.